» » » Музичні умільці Чернігівщини: Чому музична деревина пішла на італійськи домовини
7-10-2018, 09:13 | Просмотров: 315
Публикации ЭКСКЛЮЗИВ «Аналитика»
ЭКСКЛЮЗИВ «Аналитика»

Музичні умільці Чернігівщини: Чому музична деревина пішла на італійськи домовини

Чернігівська фабрика музичних інструментів була створена в 1933 році і спочатку займалась виготовленням щипкових музичних інструментів - гітар, балалайок, мандолін. У 1950-х роках там налагодили випуск бандур за конструкцією Корнієвського, який був шанованим гостем на підприємстві. Проживаючи у Корюківці, майстер навідувався на фабрику, коли мав потребу в якихось матеріалах, заходив у експериментальний цех, де виготовлялись інструменти для Національної капели бандуристів, підказував щось колегам, а ті до нього завжди дослухалися.


Найкращі бандурні майстри фабрики мали право підписувати свої інструменти. До таких належали Олександр Шуляковський, Олексій Кілоцький, Микола Єщенко, Софія Золотар, Олександр Шльончик, Іван Кезля, Йосип Ментей. До 1991-го фабрика випустила 30 тисяч бандур, для яких використала 500 кубометрів верби.У 50-ті роки підприємство налагодило також серійний випуск піаніно "Україна", яке згодом експортувалося у більш як 20 країн світу. В 1963 році обсяг виробництва інструмента досяг 25 тис. штук на рік. Ті, хто ще пам’ятають фабрику, кажуть, що одне піаніно сходило з конвеєра за 12-15 хвилин. І той конвеєр зі збирання клавішних тоді був першим у країні. А загалом підприємство вважалось найбільшим виробником музичних інструментів у Європі.


Національний академічний оркестр народних інструментів України виконує оригінальну композицію із фільму Квентіна Тарантіно


Після розвалу Радянського Союзу деякий час фабрика ще трималася на плаву, хоча кількість працівників із 1600 звелася до кількох десятків. А у 2000 році її оголосили банкрутом і закрили. Площі підприємства були віддані в оренду різним фірмам. Одна з них, ТОВ "Кобза", деякий час намагалась продовжити славні традиції фабрики і випускала струнні щипкові музичні інструменти. А була й така, що з запасів "музичної" деревини на замовлення італійців виготовляла домовини (жорстока іронія долі!).

Детальніше читайте у матеріалі наших колег: Музичні умільці Чернігівщини: самородки та учні великих майстрів


А ось у Львові фабрика "Трембіта" працює і донині:Також про те на чому створюється музика читайте у матеріалі UaModna: Забуті українськи народні інструменти
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
{Рекламный блок}