» » » Куряча справедливість Гройсмана, або подарунок 809 млн. грн. від держави другу Президента Юрію Косюку
11-09-2017, 13:49 | Просмотров: 1 689

Куряча справедливість Гройсмана, або подарунок 809 млн. грн. від держави другу Президента Юрію Косюку


Нещодавно українські ЗМІ і соцмережі вибухнули новиною про роздачу конфіскованих грошей Януковича наближеним до влади крупним підприємцям.

У матеріалах, зокрема, йшлося про виділення одному з найбільших агрохолдингів країни - ПАО "Миронівський хлібопродукт", власником якого є екс-заступник голови АП Юрій Косюк - 809 млн. грн. у вигляді дотацій, пише в своєму блозі на "Цензор.НЕТ" журналіст Сергій Іванов.

Мені невідома причина пізнього запалювання авторів статей і постів, адже про режим максимальної лояльності держави до пана Косюка і створення тепличних умов для його бізнесу я пишу з 2014 року. І в грудні 2016 року, коли приймався бюджет, я теж писав, що Косюк отримає гроші, і заради цього зламають всі механізми більш-менш справедливого розподілу дотацій.

Так, власне, і сталося. Вчора Державна казначейська служба України офіційно підтвердила, що конфісковані 2,046 мільярди Януковича пішли на дотації аграріям, а найбільшу частку дотацій отримала група компаній "Миронівського хлібопродукту".

Учора ж, під час години запитань до уряду в Верховній Раді, прем'єр-міністр Гройсман пояснив, що порядок підтримки аграрного сектора передбачає підтримку конкретного виробника, який демонструє найвищі показники, тобто що 42% від загальної суми бюджетних дотацій для Косюска - це справедливо.

"Хто більше виробляє, той більше і отримує дотацій. Чи справедливо це - сьогодні важко відповісти", - такою дивною фразою увінчав свою промову Володимир Борисович, який, нагадаю, працює, прем'єр-міністром держави.

Насправді, у даному випадку Гройсман збрехав двічі. По-перше - говорячи про формулу дотацій, а по-друге - що йому важко розібратись у справедливості дотування. Косюк отримує такий відсоток дотацій не тому, що багато виробляє, а тому що багато заробляє.

Доля птахофабрик у виробництві м'яса всіх видів складає тільки 23%. У 2016 році всього в Україні було вирощено 3,2 млн тонн м'яса, з яких курки - 1,5 млн тонн. Підприємства Косюка - це половина ринку курки.

Тобто Косюк мав би претендувати не більше ніж на чверть дотацій, якщо міряти по живій вазі. А якби в пропорції до виручки, то десь на 15% дотацій, бо м'ясо курки дешевше.

Отримати 42% Косюку вдалося тому, що дотації перебувають в пропорції до сплаченого ПДВ, тобто чим більша рентабельність, тим більше дотацій.

А тепер повертаємось до справедливості. Невже справедливо, що підприємство із 214 млн грн чистого прибутку отримує бюджетні дотації? Так, я відверто не розумію, навіщо держава дотує прибуткові корпорації.

Рік тому ПАО "Миронівський хлібопродукт" виплатило $80 млн дивідендів своїм власникам, а що отримаємо ми, платники податків, за те, що надамо Косюку зайві $70 млн дотацій?

Тобто Гройсман відверто розсварився з економікою, логікою, математикою та іншими дисциплінами, намагаючись пояснити, чому дотування доларового мільярдера Косюка - це справедливо. Або їх просто не викладали в альма-матер прем'єра.

Мої джерела стверджують, що Косюк особисто домовлявся з Гройсманом про дотації, а вирішувати питання по них бігав особисто теперішній Міністр Кабінету Міністрів Саєнко, який особисто відвідав засідання податкового комітету з метою пролобіювати схему.

До речі, коли вчора Ляшко у притаманній йому - стриманій та інтелігентній - манері спитав, нафіга МХП дотації, не забувши, про всяк випадок, показати з трибуни фото яхт Косюка, а також його песонального "межигір'я" (ФОТО), Гройсман явно не мав вагомих доводів для відповіді.

Зрештою, існують вічні, позачасові речі, які не можна пояснити. Такі, як віра, кохання... І розпил бюджету.АНАЛИТИКА МЕДИА
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
{Рекламный блок}